Mesajı Okuyun
Old 15-01-2007, 20:29   #5
Armağan Konyalı

Alıntı:
Antitezleriniz için zaman ayırırsanız sevinirim.

Sayın İrfan Aydın

Bana yüklediğiniz ağır misyonun altından kalkmak için neresinden başlasam bilmiyorum. Zaten benim antitez konusunda uzman olduğum söylenemez.

Bir yandan geneous1987, bir yandan siz dağlar gibi SOYUT sorunları ortaya koyuyorsunuz. Ve bana 'Haksız mıyız?' diye soruyorsunuz. Böyle bir soru bilgisayara bile sorulmaz. Ancak Nasrettin Hoca'ya sorulur. Onun vereceği cevap da şu olur: Parayı veren düdüğü çalar.

Şu anda yakındığınız sorunların nedeni yasalar değildir. Yasalarımızı daha yeni yeniledik. Sorunların nedeni sorumlular da değildir. Bütün hakim-savcılarımız olağanüstü bir fedakarlıkla çalışmaktadır. Hukukumuzun Sorunlarının temelinde BÜTÇE bulunmaktadır. Bütçede Adalet Bakanlığına ayrılan pay arttığı oranda sorunlar azalacaktır.

Bütçede para ne işe yarayacak ? Hakim savcı açığı kapanacak. 30bin savcı gerekirken 3bin savcı ile yetinilmeyecek. Danıştay'a giden dosyalar 4 yıl beklemeyecek. İstinaf Mahkemeleri kurulacak, Yargıtay'ın yükü azalacak. Yeni icra müdürlüklükleri kurulacak. Adli Zabıta kurulacak, sanıkların yüzde 80'i beraat etmeyecek vs vs.

Geçmiş dönemde birazcık para bulundu; hakim-savcıların maaşlarında düzelme sağlandı, bilgisayar donanımı, internet bağlantısı ve UYAP projesi gerçekleştirildi. Hakim-savcıların mevzuata ve içtihatlara ulaşması sağlandı. Adliye Binaları yenilendi. Bu kadarcık değişiklik bile uygulamacıya büyük ferahlık sağladı. Şimdiki Adliye ile 5 yıl önceki adliye arasında 100 yıllık fark var.

Eğer yukarıdaki Nasrettin Hoca cevabını beğenmezseniz size daha ciddi bir ANTİTEZ sunayım:
Alıntı:
Ülkemizde hukuksuzluk varsa, ki vardır
Siz hukuksuzluk görmemişsiniz: Sizin hukuksuzluk dediğiniz durum aslında başka teknik deyimlerle ifade ediliyor. Örneğin suç oranlarının artması; organize suç örgütlerinin büyümesi; bilişim suçları gibi yeni suçların ortaya çıkması sizin yakınmalarınızın SOMUT isimleridir. Ama bütün bunların toplamına HUKUKSUZLUK denmemeli. Yoksa adalet sistemimize haksızlık etmiş oluruz. Hukuksuzluk Devletin çöktüğü dönemlerde olur ve kimsede rahat huzur kalmaz.
Alıntı:
Ülkemizdeki hukuksuzluğun ve anarşinin nedenleri bunlardır
Bütün bunlara ANARŞİ de denmemeli yoksa halkımıza haksızlık etmiş oluruz. Bunca ekonomik sıkıntıya karşın halkımız hukuka sahip çıkmış, kaosa meydan vermemiştir.

Baştan dediğim gibi, antitez konusunda ''iyi'' değilim ama bu kez zaten tez de iyi değildi.

Saygılarımla