Mesajı Okuyun
Old 28-06-2008, 15:45   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma ve askerlik nedeniyle Turkiyeye gelememe.

Merhaba,

Bosanmayi dusunuyorum, yurtdisinda yasiyorum, esimde bende ortak turk vadandasiyiz, ayrica o bulundugumuz ulkeninde vatandasi. Simdi biz eger anlasmali bosanma yaparsak, esim askerlik nedeniyle Turkiyeye gelemiyor. Mahkemeye katilmasi sartmi ? Avukatada vekalet verebilir diye duymustum. Katilamazsa ne olur, bosanma nasil gerceklesir ?

Yada bulundugumuz ulkede (ing.) bosanirsak, cocuklarin (6-7 yas)velayetini almamda bir olumsuzluk soz konusu olabilirmi ? Yada Ben Turkiyeye donus yapmak istersem cocuklari goturmemi engelleyebilirmi ? Yani velayet bana verildigi taktirde hangi ulkede yasadigim onemlimi ?

Eger anlasmali bosanmaya yanasmazsa, siddetli gecimsiziz, kesinlikle beraberken konusamiyoruz, anlasamiyoruz dahi. Hakaretler, asagilamalar soz konusu, zaman zaman siddette oldu ama ispatimda yok. Ikimizinde iddialari oldugunda bir tanigimiz yok, olan hersey hep aramizda oldu, malum yurt disi oldugu icin yakinlarimiz Turkiyede. Aile dostlarimizda yok yakin. Yani ikimizde iddialarimizi kanitlayamaz ama yinede ayrilmak istiyorsak, bu durum cok uzarmi, yani ayrilmayi istemek (2 tarafli)yetmezmi ?

Saygilar.