Mesajı Okuyun
Old 02-10-2009, 08:30   #2
Av.Ferahfeza

Sayın konuk,
Başta şunu söylemek istiyorum."Birgün beni evine davet etti ve bana zorla sahip oldu" şeklindeki ifadeniz doğru değildir.Ya birlikte olmuşsunuzdur ya da size tecavüz edilmiştir.Eğer tecavüzse sözkonusu olan savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.Ayrıca tazminat talep hakkınızda olacaktır.
Ancak siz ailenizle ilgili de sorunlar yaşamaktasınız anladığım kadarıyla.Ve bu yasal yollara başvurmanız için önce sizin bir karar vermeniz gerekmektedir.Zorla evlendirme mevzuuna gelince bu da yine sizin kararlı duruşunuzla ve bunu ailenize ifade edebilmenizle ilgilidir.Yine bununla ilgili de sorunla karşılaşırsanız savcılığa başvurabilirsiniz.Tüm bu sosyal ve psikolojik sorunlarınızla ilgili olarak sitemizde bulabileceğiniz sivil toplum kuruluşlarından da destek alabilirsiniz.
Ayrıca yasal yollara başvurmaya karar vermeniz halinde bunu bir avukatın hukuki desteğini alarak yapmanız hak kaybına uğramanızın önüne geçecektir.Eğer maddi durumunuz iyi değilse -bunu kanıtlamak suretiyle-bulunduğunuz yer 'baro'suna başvurarak size ücretsiz avukat tayinini talep edebilirsiniz.
Unutmayın aslında herşey sizin karar vermeniz ve kararlı duruşunuzla mümkün olacaktır.
saygılar