Mesajı Okuyun
Old 13-12-2020, 22:19   #1
Hukukhukuk

 
Varsayılan TL olarak açılan alacak davası EURO olarak ıslah edilebilir mi?

Merhaba saygıdeğer meslektaşlarım. Daha önce bir müvekkil karşı taraf ile anlaşarak EURO cinsinden bir miktar alarak davadan feragat etti, akabinde vekalet ücreti alacağı için dava açtık ve davamız derdest olarak devam etmekte. Ancak davayı açarken sehven TL olarak açtık. Şu an için bir hayli zararımız oluyor, bu bağlamda TL olarak açılan davayı EURO olarak ıslah edebilir miyiz? Veya bunu değiştirmenin bir yolu ile zararı gidermenin başka bir yolu olabilir mi? TBK madde 99 gereği ödeme anındaki TL olarak değerin hesaplanmasını talep ediyoruz ancak hakim pek fazla yanaşmıyor. İlginiz için teşekkürler.