Mesajı Okuyun
Old 25-10-2003, 10:28   #2
Armağan Konyalı

Sayın CananM,

İcra dairelerinde çalışanlar çok yoğun bir iş yükü altındalar. Bu nedenle değişiklikleri takip ederek uygulamakta gecikmelerini hoşgörmek gerekir. Ayrıca herkes gibi her zaman da yanılabilirler. Ama bu yanılgıların icra hakimine başvurarak düzeltilmesi yolu da açık bulunmakta.

Bir başka deyişle, taraflar ancak haklarını bilirlerse haklarını koruyabilirler. Hukukçu olmayanların haklarını bilmelerini beklemek haksızlık olur. İşte avukatlık bu noktada varlık bulur.

Avukatlık mesleğinden yararlanmak ancak profesyonelce yardım istendiğinde mümkündür. Profesyonelce demek, avukatın bir işi kabul etmesi, sorumluluğunu yüklenmesi anlamına gelir; bu iş için harcadığı emek ve zaman karşılığını avukatlık ücreti olarak alması anlamına gelir. Ayaküstü sorulan sorulara araştırma yapmadan, olayın ayrıntılarını ve özellikleri bilmeden verilen yanıtlardan yarar beklemek nafile bir umuttur.

Başınıza gelenlere üzüldüğünüzü görüyorum. Üzüntünüze katılıyorum. Ben de kendi teknemi kendim yapmaya kalktığımda çok üzülmüştüm. Teknemi suya indiremedim. Ama iyi ki indirmedim; batabilirdi.

Saygılarımla

Bir Dost