Mesajı Okuyun
Old 21-12-2011, 17:38   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan GÜLSÜM ÖNAL
Bu güne kadar ki uygulama ile icra dosyasına bağlı icra ceza, takip iptali,şikayet doğal olarak itirazın iptali davalarında verilmiş kararlar ( karşılıksız çek, istihkak vb.müstesna) gereğince icra müdürlüğüne karar örneği ile birlikte talep açılarak ilamda belirtilen vekalet ücreti ve yagılama giderlerinin icra borç hesaplamasında dikkate alınması yönünde talep açılmakta ve hesaplamaya dahil edilmekte iken bu gün ......... İcra Müdürlüğü tarafından talebin BK.84 .md uygun olmadığı bu nedenle ayrı takip yapılması gerektiiğinden ret kararı verilmiş. Talep edilen vekalet ücreti ise İcra Ceza kararına bağlı ve karar da kesinleşmiş.bir karar. Şikayet yoluna gitmek istiyorum ancak olayın BK.84 ile bağlantısını da çözemedim. Bu konuda bilgi ve uygulaması olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum . Saygılar...

Olayın B.K.84 üncü maddesiyle bağlantısını ben de kuramadım. Ancak saydığınız kalemler içinde sadece "itirazın iptali/kaldırılması" davasının kararlarıyla aynı takip içinde talebinizin kabul edilmesi gerekir, diye düşünüyorum.Örneğin, "Karşılıksız çek davasına" ait bir vekalet ücretinin, icra takibiyle nasıl bir bağlantısı olabilir ki?