Mesajı Okuyun
Old 22-12-2006, 20:48   #29
hükümsüz1621

Varsayılan pişmanlık mı?o ne?

selam yağmurdamlası....
baktım pişmanlık katsayımızı ölçmek için bir konu açmışsın..
ben bu zamana kadar yaşadıklarımdan pişmanlık duymamaya şartlandırdım kendimi..çünkü yaşananlar demek ki olması gerekenlermiş...bunların da bana çok şey katacağını ve ileride pişmanlık duymamamı sağlayacağını biliyorum...pişmanlık duymayı geçmişe saplanıp kalmayı bırakıp sadece ders almayı ve bu yaşadıklarımızdan kendi hesabımıza bir pay çıkarmayı öğrenmemiz gerekiyor diyedüşünüyorum.iyisiyle kötüsüyle pekçok şey yaşadım.elimde olmayan şeylerden dolayı sorguya çekmedim ne kendimi ne de geçmişi...gelecek zaten yoktur benim için...bugünü yaşarım ve eskiyen takvimlerin arasına saklarım...kopardığım yaprakları elime alıp geri döndüremeyeceğim şeylere ağlamak bana çok saçma geliyor.içimi kanata kanata da olsa gerçekleri kabullenmeliyim diyorum ve çaresiz bunlara boyun eğiyorum.hayata karşı asi olursanız daha çok pişmanlık duyarsınız belki de olduğu gibi kabul edebilmeli bu oyuncağı....hayat dediğimiz kurmalı bi oyuncak...bizden önce birileri kurmuş biz de pili bitene kadar oynayacağız ..o yüzden eğlenmeye bakalım boşverin