Mesajı Okuyun
Old 10-05-2018, 07:56   #9
Av.Duygu Işık Behrem

Bu konuyu okuyunca, geçmişe gittim ben, THS'deki ilk günlerime.

Siteye ilk üye olduğum dönemlerde, yaşım da küçücük, meslekte yeni ve 20'lerin başlarındayım o zamanlar; birileri teşekkür ettiğinde deli gibi mutlu oluyorum. Hiii hem de bir üstad mı teşekkür ediyor, takdirlerini iletiyor, kendimden geçiyorum, daha da motive olup daha da çok soru yanıtlıyorum! Yanlış anımsamıyorsam, o dönem teşekkür butonumuz da yok, birbirimize özel mesaj yolu ile teşekkür ediyoruz; ne nazikmişiz.

Kendi hatıramdan yola çıkarak diyebilirim ki teşekkür(butonu), aslında sadece biz eski üyeleri değil, yeni üyeleri de ciddi anlamda motive eden bir araç. Kullanın, kullandırın!

Kendi adıma, teşekkür edildiğini görünce ya da ben birilerine teşekkür ettiğimde hala mutlu oluyorum fakat teşekkür edenim olmasa da Admin'imizin belirttiği gibi, "bu yazdığım ileride başkalarına da dokunacak" diye düşünüyorum. Her şeyi geçtim ben o mesajı yazarken, kendi bilgilerimi tazeliyor, kendime de katkıda bulunuyorum. Hatta yeni meslektaşlarıma da önerimdir, bilmediğinizi düşünseniz bile araştırın ve soru yanıtlayın arkadaşlar, çok katkısını göreceksiniz!

Emeği takdir etmek, toplumumuzun eksik erdemlerinden birisi. Bunun yanında, karşımızdakinin zamanını, çabasını, bilgisini, tecrübesini, paylaşım isteğini de umursamıyoruz belli ki! Karşımızdaki meslektaş, oturmuş, zaman ayırmış, bir şeyler yazmış, okudum bitti, alacağımı aldım hop tamam, gerisi mühim değil!

Kendi soruma yanıt verene teşekkür etmek bir yana dursun, tesadüfen denk gelip okuduğum ve aslında o an için benimle bir ilgisi bulunmayan yanıtlara teşekkür etmeyi de çok seviyorum ben. Teşekkür edince, kendim de mutlu oluyorum bir şekilde.

Bu kadar çok anlatmışken, ben de beni en çok üzen şeyi itiraf edeyim madem:

Bugüne kadar sitede yüzlerce, belki binlerce soru yanıtlamaya çalıştım ve buna karşılık çok az sayıda soru sordum. Fakat bugüne kadar yardım aradığım ve soru yönelttiğim konularda inanılmaz düzeyde az yanıt aldım(ve hatta o az sayıdaki yanıtı da çoğu zaman hep aynı iki üç kıymetli meslektaşımdan aldım, kendilerine tekrar sonsuz teşekkürler), bir çok zaman kendi çaremi kendim bulmak zorunda kaldım ve ardından bunca paylaşım isteği içerisinde, THS'de kendi derdime çözüm bulamadığımı fark ettim. Ben biraz da detaycı bir karakter olduğumdan, kendim araştırıp soruşturup okuyup en içinden çıkılmaz noktaya geldiğimde ya da meslek hayatımda hiç uğraşmadığım bir konuysa soru soruyorum. Belki de sebebi bu fakat beni en çok üzen, teşekkür alamamak değil, bir elin parmağını geçmeyecek kadar az sayıdaki soruma, belli meslektaşlarım haricinde hiç yanıt alamamak oldu.

Yeri gelmişken en büyük teşekkürümü tekrar Admin'e iletmek isterim. Yıllardır THS için ayırdığı zaman, emek, çaba, maddi manevi tüm fedakarlıkları ile bu koskoca, yaşayan Hukuk Okulunu yarattığı için.

Herkese selam ve sevgiler,