Mesajı Okuyun
Old 29-06-2021, 22:43   #1
Özlep123

Varsayılan İstanbul ile Kayseri arasında kaldım tecrübelerinizi dinlemek isterim

Merhaba, bu hafta itibariyle mezun oldum. İstanbul’da özel bir üniversitede burslu okudum. Okul boyunca da serbest avukatlık yapmayı hedefledim. Hedefim doğrultusunda hem yaz hem de kış gönüllü stajlar yaptım.Gün geldi çattı resmî staj yeri belirleme konusuna geldi.İstanbul’da okul ve yurt çevrem haricinde tanıdığım insan sayısı fazla değil ama memleketim olan Kayseri’de geniş bir çevrem var. Bugüne kadar edindiğim kısıtlı tecrübem bana avukatlığın çevre ile doğrudan alakalı olduğunu gösteriyor. Bu yüzden Kayseri’ye dönmem mantıklı olacak lakin; İstanbul’u da bilen bilir. Çilesi çoktur ama onun gibisi de yoktur. Bir kere gelen bir daha kolay kolay ayrılmak istemiyor. Ayrıca ülkenin ticaret merkezi oluşu, iş imkanları, dava-dosya çeşidinin fazla oluşu, beni “acaba ilerde pişman olur muyum mücadele etse miydim” der miyim diye korkutuyor. Siz değerli üstatlardan bu sorunu yaşamış ve bir tercih yapmış olanlar illaki vardır. Lütfen tecrübelerinizi aktarıp bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim.