Mesajı Okuyun
Old 25-07-2014, 09:32   #1
Avukat Hakan Eren

Varsayılan HSYK'dan mektup geldi!

HSYK’dan mektup geldi!

“Sayın Eren” diyor, “hukuk ve usul katili hakkında yaptığınız şikayet hakkında zor da olsa bir karar verdik. Bil bakalım ne karar verdik? Hehehe, nerden bilcen değil mi? Gerçi oybirliği ile veremedik, oyçokluğuyla verdik ama olsun verdik iste” diyor. “Bizim” diyor, “bu kararımızı yeniden incelememizi istiyorsan” diyor, “itiraz et yeniden inceleyelim” diyor.

Ben de üşenmedim bir karşı mektup yazdım; dedim ki:

“Canımın içi HSYK. Biliyorsun ben bir hukukçuyum. Benim bir karara gerçek ve etkin bir şekilde itiraz edebilmem için o kararı görmem, okumam belki koklamam ve o karara dokunmam gerekir. Sizin mektuba aktardığınız gerekçe özetiniz benim gibi kıt anlayışlı birine yetmez. Benim illa ki o kararı görmem gerek. Aksi durum gözü bağlı kişilerin dokunarak bir fili tarif etmesine benzer ki gözüm bağlı bir şekilde bir filin orasını burasın ellemek yoklamak istemem maazallah.

O yüzden bi’ zahmet siz bana o kararı tam olarak yollayın, ben bi’ göreyim, bakalım kim neye muhalefet şerhi koymuş, kim hangi gerekçe ile ne demiş anlayalım sonra bakarız itiraz ediyor muyuz etmiyor muyuz… Bi’zahmet…”
dedim.

Bekliyoruz; hem kararı hem de sitemiz üyesi dostların yorumlarını...