Mesajı Okuyun
Old 24-08-2010, 07:28   #30
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sn Aladağ; burada olması gereken ile olan arasındaki ayırımı gözönünde tutmamız gerekiyor.

Ben meslektaşına saygısızlık eden avukatın cezalandırılması gerektiğini savunuyorum. Bu zaten meslek kurallarının gereğidir. Bu çerçevede bakarsak ilk bakışta haklı olabilirsiniz. Ama tartışma konusu rakibniz olan avukat veya falan avukat değil. Vatandaş avukatların tümünü, mesleği aşağılıyor. Hakimler savcıları küçümser, savcılar da avukatları gibi bir muhabbet çıktı. Bu benim kabulüm değildir.

Muzaffer abi,
Olması gereken konusunda hemfikiriz. Hatta belki benim buraya yazmadığım görüşlerim daha sert bile olabilir.
Ama bir de olan var, ki biz olmuş bir olayı tartışıyoruz. Ankara Barosu reddetmiş, başka bir Baro kabul etmiş. Oysa meslek mevzuatımız ve ilkelerimiz her baro için aynı değil mi?
Hatta durun bir tahminde bulunayım: Kısa bir süre sonra Ankara Barosu'na nakil istemiştir, Baro da bu kez kabul etmiştir.
Bu bozuk düzende bir emekli Cumhuriyet Savcısını avukatlığa kabul etmemekle mesleğimiz kurtulmuyor, onu demek istedim.