Mesajı Okuyun
Old 16-10-2007, 14:45   #3
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Es geçtiğimiz ne varsa üzerine gitmek, koşturmaca içinde zaman ayırmadıklarımıza zaman ayırmak isterdim.

Kitabı defteri kapatıp, sokağa çıkmak isterdim. Yolda gördüğüm, tanıdığım tanımadığım herkesle konuşur, "yalnızca gülümseyin, itişmeyin, kakışmayın, darılmayın, entikalarla vakit kaybetmeyin, mutsuzsanız nedenini başkasında aramayın, kendinizde arayın, çok geç olmadan yaşadığınızın farkına varın, Ahmet'in gömleğini, Fatma'nın son model arabasını dert edinmeyin, başkalarının dedikodusuyla vakit kaybetmeyin, kendinizle uğraşın ve mutlu olmaya bakın" derdim. Dertlerini, sevinçlerini, hayallerini, yaşama hangi gözlükle baktıklarını dinlemek isterdim. Bir yere yetişme telaşı olmayacağından, gördüğüm ama yeterince göremeden geçtiğim ayrıntılarda huzur arardım. Deniz kenarında bir bankta oturur, yarım saat ekmeğe üşüşen balıkları izler, bir kedinin başını okşardım. Bir çay bahçesinde dergi okur, son notlarımı ve benden sonra yapılmasını istediklerimi yazardım.

Her şeyden önce kızımı çok istediği uçağa bindirir, ertelemeden Disney Land'e götürürdüm.

Bu arada, yanlış başlık açmışsınız. Fazla yanıt alacağınızı sanmam. Düşününce bile ürktüm! Yapmayı tasarladığım şeyleri "son kez" yapıyor olduğumu bilerek hayal kurmak, zor oluyor doğrusu