Mesajı Okuyun
Old 04-04-2007, 17:47   #9
Noyan Yiğit

Ailesinin maddi durumu iyi olan ve Ailesinden desten alanların dışında Avukatlığa başlayıpta sıkıntı çekmeyen herhalde yoktur. Ben de ailemin durumunun iyi olmaması nedeniyle ilk yıllarda çok sıkıntı çekenlerdenim.İlk yıllarım da bir Avukatın yanında ücretli çalıştım. Askerliğimi yaptıktan sonra yine aynı Avukatla birlikte gelir ortaklığı şeklinde çalıştım. Bu yaklaşık 5 yıl kadar sürdü. Daha sonra kendi büromu açtım.Allaha şükür şu an evim,yazlığım,bürom,arabam var.Yani Avukatlık geliri ile istisnaların dışında çok zengin olunmuyor.Ancak toplum ortalaması üstünde bir hayatınız oluyor.Avukatlığa yeni başladık. O zamanlar icra işleri bayağı yoğundu. Günümüzün çoğu icra arabası ile dolaşarak geçiyordu. İcra şöförü de babacan bir Ağbimiz di ve yıllardır icralarda şöförlük yapıyordu. Bu nedenle adliye camiasını, avukatların durumunu çok iyi biliyordu.Biz de kendisine yaşadığımız sıkıntılardan söz ediyor. Ağbi bizim de evimiz, arabamız olacak mı diyorduk.O da bize moral veriyor zamanla olacak diyordu. Sonra yıllar geçmeye başladı.Biz başka icralar ile çalışmaya başladık. Zaman içinde birşeyler olmaya başladı.Bizi gördü mü uzaktan seslenir di "nasıl birşeyler oldu mu" diye bizde şükür oldu ağbi oldu diye cevap verirdik.Bu kardeşimize benim de tavsiyem bir sabır ve fedakarlık. Gerçekten zaman içinde bir şeyler oluyor. Her meslekte sıkıntı çekiliyor. Çile çekmeden birşey olmuyor. Biraz sabır, biraz fedakarlık.Herşey zamanla güzel olacak inşallah. Tabii ki son yıllar hem Avukatlar, hem esnaf, hem de tüm serbest çalışanlar için çok sıkıntılı geçiyor. Genel bir sıkıntı olduğu muhakkak.
Saygılarımla