Mesajı Okuyun
Old 31-03-2022, 23:07   #1
Konuk

Acil Çocuklarımla mağdurum

Daha önce bir evlilik yapıp ayrıldım. Sonra ikinci eşimle resmi nikah vaadiyle ve imam nikahı kıyarak aile oluşturdum. Bu evlilikten 2 çocuğumuz oldu. İki çocuğunda yaşları küçük. Nüfus olarak babalarının üzerinde. Babaları son 1,5 yıldır oturduğum evi terk etti. Oturduğum evin sadece kirasını ve çok cüzi ödemeler yaparak çocuklarla beni baş başa bıraktı. Çocuklara hiç bir şekilde babalık görevlerini yerine getirmedi. Çocukların ihtiyaçlarını karşılamadı. En son oturduğum evin elektriğini, doğalgazını kestirerek ekonomik şiddetini artırdı. Ardından ailemin yanına gittiğim bir gün benden habersiz evin tüm eşyalarını taşıttırdı. Emniyete şikayette bulundum. Şahsıma ait tüm özel eşyalar, çocuklarımın eşyaları da dahil hiç bir şeyi bırakmadan taşıma işini sırf kontrat kendi zerinde olduğu için gerçekleştirmiş. Şahıs mal varlığı iyi olmasına rağmen çocuklarına bakmadığı gibi bizi resmen sokağa itti. Beni ve öz çocuklarını maddi ve manevi mağdur etti. Şahıs ile ilgili hukuksal olarak maddi manevi tazminat, ceza olarak neler yapabilirim? Saygılarımla