Mesajı Okuyun
Old 03-02-2007, 18:35   #2
Av.Ayse E.

sayın meslektasım emın olmamakla beraber...
durusma zaptında kesın sure verıldı ve ıhtarat yapıldı seklınde bır ıbare varmı eger kesın sure usulune uygun yapılmadı ıse delıl lıstesı ıslahsız verebılırsınız kanaatındeyım..
ancak usulune uygun sekılde yapılmıs olan ıhtarat varsa o zaman ıslahla delıl lıstesı verılemeyecegını dusunuyorum..
cunku kanun geregı delıllerını hasretmıs olan taraf karsı taraf muvafakat etmezse ıslah yolu ıle yenı delıl gosterebılır....yalnız ıslah yolu ıle ıkıncı tanık lıstesı verılemez...
kanunun ters anlamından benım cıkardıgım sonuc ıslah ıcın daha once delıl lıstesının verılmesı zorunlulugu gb geldı bana...
ancak dava veya cevap dılekcenızde belırtmıs oldugunuz vakıalar ve sebeplerı dayanak gostererek delıllerınızın toplanmasına calısabılırsınız bu sekılde davanın genısletıldıgı ıddıasıylada karsılasmamıs olursunuz
bu konuda dıger meslektaslarımında goruslerını beklıyorum...dedıgım gb emın degılım...ıyı calısmalar
Alıntı:
Yazan av.mustafapak
Delil sunulabilmesi için mahkeme tarafından verilen kesin sürede delil sunulmamışsa ıslah ile yeni bir delil listesi sunabilirmiyiz.