Mesajı Okuyun
Old 08-10-2009, 07:15   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar..
Annem ve babam ben 4 yaşında iken ayrıldılar. O dönem bana verilmek üzere aylık 40.000 lira nafaka bedeli belirlenmişti.Ancak şu anda 29 yaşında olmama rağmen kesinlikle babam tarafından herhangi bir nafaka ödenmedi ya da manevi olarakta kontakt haline geçilmedi.
Şu an evli ve bir kaç çocuğu var.Herhangi bir mülkiyeti olup olmadığını bilmiyorum.Ancak en azından bunca yıldır çektiğim sıkıntıların bedeli olarak bu saatten sonra nafaka konusunda bir dava açabilir miyim? Buna hakkım var ise ne tür bir yol izlemeliyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın katılımcı, anne ve babanızın boşanma davasında hükmedilen nafaka zamanaşımına uğramıştır. Ancak sizin babanıza karşı, yardım edilmediği takdirde yoksulluğa düşecek olmanız halinde nafaka davası açma hakkınız bulunmaktadır. Bu davayı açmak ve takip etmek için bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririz, böylece hak ve zaman kaybına uğramazsınız. Avukatlık ücreti ödeyemeyecek durumda iseniz, bulunduğunuz ildeki Baro'ya başvurarak bu iş için ücreti devletçe karşılanan bir avukat görevlendirilmesini isteyebilirsiniz.