Mesajı Okuyun
Old 17-04-2009, 13:18   #1
Av. Burcu Polat

Varsayılan Anadolu Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Eğitimi

Merhabalar, ben anadolu üni hukuk fak. son sınıf öğrencisiyim.Kendi okulumda yüksek lisans yapmak istiyorum,öğrendiğim kadarıyla mezuniyet notunun %30'u, ALES puanının %50'si, KPDS puanının %10 u alınıyor.10 Mayıs'taki ALES'e başvuruda bulundum, çalışmalara devam ediyorum ve zorlanmadan 80 üstü bir puan alacağımı düşünüyorum.Yaklaşık mezuniyet ortalamam 3.00 olacak;ancak anadolu lisesinde iyi bir ingilizce eğitimi almış olmama rağmen tekrar etmediğim için ingilizcyi unuttum ve kpds'ye başvuruda bulunmadım.Bu şartlar altında anadolu üniversitesindeki yüksek lisans eğitimi, şartları, sözlü sınav olup olmadığı, aynı okuldan mezun olmamın ve hocaları tanıyor olmamın bana ne gibi etkileri olacağı hususunda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.Sadece Anadolu Üni. açısından değil genel olarak yüksek lisans eğitiminin katkıları hakkında da fikirlerinizi bekliyorum ve son olarak ceza hukuku, icra iflas hukuku ve medeni usul hukuku dallarını düşünüyorum, bu konudaki düşünceleriniz neler, alan tercihi nasıl yapılıyor hiçbir fikrim yok..