Mesajı Okuyun
Old 02-01-2008, 21:58   #88
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz...
Biz hukukçuların bir hukuk sitesine yazdıkları da iştir aslında, laf değil...
Somut olayda kimlerin neler yaptığını veya yapmak istediğini hepimiz öğreniyoruz...

Suçluya kurtulacak mevzuat hükümlerini değil de, kaçmasını, delilleri karartmasını söylerseniz; eşinize dostunuza borçtan kurtulmak için alacaklıyı "köşeye sıkıştırmasını" "ölçülü bir şekilde" alacaklıyı tehdit etmesini tavsiye ederseniz hukuktan bahsedemeyeceniz için üstünlüğünden de bahsedemezsiniz.

Keşke iki farklı HUKUKİ GÖRÜŞTEN bahesediliyor olsaydı da, herkes görüşünü söyledi, dileyen inandığı gibi davranmaya devam etsin diyerek bu forum kapatılabilse idi... Ama maalesef, forum bu haliyle kapatıldığında, "avukatlar hukuka aykırı davranmayı normal karşılayanlar ve normal karşılamayanlar" diye iki gruptur gibi bir neticeyle sonlanacaktır ki bence kabul edilebilir bir durum değildir.

Yok şöyle yapalım.

Hukuka aykırılık asla forumlarda kağıt üzerinde kabul edilemez. Ama eylemlerinde hemen hemen tüm avukatlar hukuka aykırılıklar ve usulsüzlek yaparlar ve yalan söylerler.

Vicdanınız rahat olacaksa...

50 sefer yazdım. Hukukçu kimliğim hiçbir hukuka aykırılığı kabul etmiyor. Ancak vicdanımda ezilen ve hukuksuzluklara kurban olan masumları kabul etmiyor.

Gemiciye sorduğum soruyu sizede soracağım.

Alıntı:
Hukukçuysanız siz bulun çözümünü. Ölen O çocuğun babası siz olsanız ne yapardınız hukukçu kimliğinizle bu kimliğinizi birleştirin samimi bir cevap yazın,

Alıntı:
Hukuktan anladığım için işkenceye evet diyemezken ölen çocuğuda vicdanıma kabul ettiremiyorum.

Bu benim yorumum.

Buradan da asla hukuka aykırı davranmayı uygun görenler ve görmeyenler diye bir sonuç çıkarılamaz...

Başta ben hiç bir arkadaşım hukuka aykırılığı kabul etmedi. Savunmadı da kimseyi suçlamayın.

Ben kabul etmeyen vicdanımın sesi olarak sık sık sordum. Şöyle olsa ne olurdu. Böyle olsa ne olurdu ??

Pardon Hukukta Vicdan olmazmı..??
Peki Hukuk Etiği ??
Peki Hukuk Duygusallığı??
Peki Hukuk Empatisi??

Olmazmı diyorsunuz. O zaman mafyalar in hukukçular aut.

İŞKENCE KABUL EDİLEMEZ AMA ÇOCUĞUN ÖLMESİ HİÇ KABUL EDİLEMEZ. BU NEDENLE ŞÖYLE YAPMAK LAZIM BÖYLE DÜŞÜNMEK LAZIM DİYEBİLMEK BU KADAR ZORMU..??

Düşünmeden hukuka aykırılıklara karşı çıkan herkese öldürülen çocuğun babası olsalardı ne yaparlardı bunu ısrarla soruyorum ve cevap bekliyorum...

Herkese iyi akşamlar.

Saygılarımla...