Mesajı Okuyun
Old 05-07-2014, 15:51   #1
Konuk

Varsayılan Kadin Kazancinin Koca Tarafindan Izinsizce Gaspedilmesi

Ben eski eşim tarafından haberim olmadan yıllarca çok büyük maddi kayba uğratıldığımı öğrendim.Bu durum, mesleğimden çok özel sebeplerle istifa ettiğimin akabinde bana çalışmam için baskı yapmasından dolayı ,ondan boşanma kararı alıp, boşanmak istediğimi söyledikten sonra, boşanmanın gerçekleşebilmesi ve hak kaybına uğramamak için verdiğim mücadele sürecinde tarafımca anlaşıldı.Fakat bu durum eski eşim tarafımdan sürekli inkar edildi.Durumu açıklığa kavuşturacak banka hesaplarını çıkarması yönündeki talebim her defasında reddedildi.Boşanma kararımı verdikten sonra mevcut olan şeyleri ki asla benim yıllarca kazandığımla ölçülemeyecek kadar sınırlı var olan şeyleri kaptırmamak için verdiğim mücadele sonunda kendisini boşanmaya razı olmak ve olan şeylerden araba ,evdeki eşyalar hariç vermek zorunda bıraktım.Kendim mahkemeye hiç param olmadığı için başvuramadım.Kendisine mahkemeye başvurması yönündeki taleplerim sonuçsuz kaldı.Ki mahkemeye de tüm yaptıkları ortaya çıkmasın diye başvurmadı.Tam bu esnada mevcut olan şeyleri almamı sağlayacak bir fırsat elime geçti.Fakat o kadar çok yıpranmıştım ki bir an önce ondan kurtulmak için anlaşmalı olarak boşandım.Çünkü mahkemeye başvuracak maddi ve manevi gücüm yoktu.Bu fırsatla ondan boşanabildim. Bu durumu mahkemeye taşıyamayacak kadar (2 yıllık çok zor bir mücadele )yorgun olmam pek çok hakkımı kaybettirdi.Eski eşimin benim haberim olmadan yıllarca maaşımı abisinin kredi borçlarına harcaması,toplu bir paramızla dükkan alması ve abisinin üzerine tapulaması(benden habersiz) bunlar hırsızlık sayılmaz mı?Cezası nedir?Konuyu özetlemeye çalıştım.Özetle, burada yazdıklarımla anlaşılamayacak kadar maddi ve manevi anlamda haksızlığa uğradım.Bu şimdi de çocuğumu gösterilmeyerek ve başka şekillerde yapılıyor.Bu yapılanlar ve burada yazmadığım ve yazmaya utandığım gerçekten iki senelik boşanma mücadele sürecinde o sırada çok aciz ,savunmasız ve kimsesiz bir insana yapılamayacak aşağılama,şiddete maruz kaldım.Ben bu yapılanları hakkedecek bir şey yapmadım.Hazmedemiyorum, hissettiklerim dayanılacak gibi değil.Yol gösterir misiniz?Çok yıprandım mahkemede lehime bir sonuç çıkmamamısını kaldırabilecek durumda değilim.Haklıyım,mağdurum,kazanmak istiyorum.