Mesajı Okuyun
Old 13-12-2007, 16:04   #15
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Adamlar dünyaca ünlü hukuk bürosunun avukatları.Duyduğuma göre daha önce yüklü tazminat kazandıkları dosyalar var.Ne de olsa orada hukuka saygı var.Ayrıca yukarııda da belirttim.Adamlar davayı uçağı satan-kiralayan şirkete karşı açacak.Şirket A.B.D'de.Dolayısıyla davanın orada açılması daha iyi.Ülkemizde daha önce bu tür olaylarda uygulanan kuralların pek de yeterli olduğu söylenemez.
Örnek olarak 2001 yılında düşen D.Bakır uçağının duruşmasına girmiştim.(seyirci olarak)
Mahkeme bilirkişi atanmasına karar verdi.Bilirkişi raporunda davalı havayolu şirketinin kusurlu olmadığı yönde karar vermişti.(Çok şaşırdım doğrusu.Kaza nedeni ALS gibi bir cihazın olmayışı idi)
Bilindiği üzere bizim hukukumuzda bilirkişinin yetkileri hakimlerden fazla olduğu ve bilirkişinin verdiği kararların yargıtayca onandığı ve hakimlerin bilirkişiler olmadan verdikleri kararların yargıtay tarafından bozulduğunu biliyoruz.Ben davanın A.B.D de açılmasının ölenlerin yakınları açısında daha yararlı buluyorum.Çünkü burada açılsa çıkacak tazminat komik rakamlar olacaktır.Orada ise milyonlarca $
Siz karar verin.Dava orada mı açılsın yoksa burada mı?
saygılar...

Sayın Barış, ben,benim ülkemde meydana gelen bir kazadan doğan tazminat taleplerinin, dünyanın şu anki hakim gücünün şirketleri tarafından takip edilmesini hukukçu olararak kendi adıma utançla karşılıyorum.Ne de olsa orada hukuka saygı var diyorsunuz,bu cümlenizdeki 'orada'nın neresi olduğunu anlayamadığımı söylemekle yetineyim.
İnsanımızın acısını bile bir rant kapısı olarak gören bu şirkete ve şirketi kendi hukukçularımızın alternatifi olarak görenlere birlik güzel bir yanıt vermiş.Başkasının yangınıyla aşını pişirmeyi alışkanlık haline getirenlere gerçekten güzel bir yanıt olmuş.Saygılar.