Mesajı Okuyun
Old 07-07-2007, 16:24   #3
tükenmez kalem

Karar

Aktif Eğitim öğrencisi olarak bu sistemin pratikteki yararı konusunda seda arkadaşımızın söylediklerini doğrularım. Eleştirdiğim yönleri olsa da bu sistem daha birinci sınıftayken savunmanın, tartışmanın, beyin fırtınası eşliğinde öğrenmenin tadına varmamızı sağlıyor. Ancak eğitimde kalite sadece kaliteli öğretim elemanlarıyla sağlanır fikrine katılmıyorum çünkü kimse bizi sihirli değnekle dokunarak hukukçuya çeviremez, hocalarımız bizim için sadece bu yolculukta ufkumuzu aydınlatan birer ışıktır. Bu yolu seçtiysek yürümek bizim görevimizdir. Kendimizi yetiştirmeden sadece sınav zamanları fotokopi ezberleyerek fakülteyi bitirmekle her şeyin hallolacağını düşünüyorsak mezun olduğumuzda duvara toslayanlardan olacağımız kesindir. Önemli olan derslerde hocanın ne dediğini ezberlemek değil, o konuyu dinledikten sonra üzerine düşünmek farklı kaynaklardan okumak en ince ayrıntısına kadar hakim olmak kısacası çalışmaktır. Böylece sınavlarda başarı durumumuzu, bununla birlikte meslek hayatına hazırlıktaki bilgi dağarcığımızı hoca faktörüne bağlamamış oluruz