Mesajı Okuyun
Old 25-04-2015, 21:48   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Nüfus kaydının düzeltilmesi davası açılmalıdır. İlk açılış masrafı 300TL. kadardır. DNA Testi yapılmak zorundadır. Bu masrafı bilirkişi incelemesi öncesi karşılamak mümkündür Dava masraflarını karşılayamazsanız Adli Yardımdan yararlanmak için mahkemeden talepte bulunabilirsiniz.

Davanızı ADLİ YARDIM TALEPLİ DE AÇABİLİRSİNİZ.
Alıntı:
Adli yardımdan yararlanacak kişiler

MADDE 334 - (1) Kendisi ve ailesinin geçimini önemli ölçüde zor duruma düşürmeksizin, gereken yargılama veya takip giderlerini kısmen veya tamamen ödeme gücünden yoksun olan kimseler, iddia ve savunmalarında, geçici hukuki korunma taleplerinde ve icra takibinde taleplerinin açıkça dayanaktan yoksun olmaması kaydıyla adli yardımdan yararlanabilirler.
Alıntı:
Adli yardım talebi

MADDE 336 - (1) Adli yardım, asıl talep veya işin karara bağlanacağı mahkemeden; icra ve iflas takiplerinde ise takibin yapılacağı yerdeki icra mahkemesinden istenir.

(2) Talepte bulunan kişi, iddiasının özeti ile birlikte, iddiasını dayandıracağı delilleri ve yargılama giderlerini karşılayabilecek durumda olmadığını gösteren mali durumuna ilişkin belgeleri mahkemeye sunmak zorundadır.

(3) Kanun yollarına başvuru sırasında adli yardım talebi bölge adliye mahkemesine veya Yargıtay'a yapılır.

(4) Adli yardım talebine ilişkin evrak, her türlü harç ve vergiden muaftır.

Davayı ücretsiz avukatlık hizmeti ile yürütmek için de bulunduğunuz yerin Barosuna başvurabilirsiniz. Bu avukat da sizi yönlendirecektir.

Saygılar