Mesajı Okuyun
Old 15-12-2006, 20:00   #8
Eflal

Alıntı:
Yazan tülayözer
merhaba arkadaşım ben Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesindenim.Bu dönem akademik ingilizce görüyorum ikinci dönem fakülteye geçmeyi umuyorum.Tabiki Hukuk gibi başlı başına zor bir bölümün sırf ingilizce olması mümkün değil öncelikle bunu hatırlatmalıyım ki İngilizce Hukuk eğitiminden kasıt sayılı dersin ingilizce olarak alınması yoksa her ders ingilizce değil.Matemetik, ekonomi, legal terminoloji,humanities ve tabiki advanced english dersleri ingilizce onun dışında ingilizce ders yok bildiğim kadarıyla.

ikinci bahsetmek istediğim konu da bursla ilgili burs olanağı 'bizlere sağlanmıyor'dan ne anlamam gerektiğini pek anlayamadım açıkçası ben bu sene Yeditepe'ye burslu olarak kayıt yaptırdım çok da zor olmadı ayrıca eğer çalışırım yaparım diyorsan içerden burs almak gibi bir olanağın da var bu kadar ümitsiz olma
us law,contract law,eu,i.law e birkaç drs daha var 4.snfta ing.olarak ayrıca almanca hukuk dersleri de var.3sınıf öğrencisiyim yeditepede ve gerçekten çok disiplinli sistemli bir düzen içindeyiz.Bazı arkadaşlar vakıf ünv.ne laf atmış 9-6 derse giriyor her ünv.deki öğrenci kadar ders çalışıyor yeri geliyor kafayı yiyoruz kimse yatarak geçmiyor kimsenin sokağa atacak parası ya da kazandığı bursunu kaybetmeye niyeti yok ayrıca çalışmanız doğrultusunda emin olun takdir edilirsiniz çünkü dekanımız Prof.DR.HALUK KABAALİOĞLU çalışkan öğrencinin her daim yanında ve destek olan bir insandır.