Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 14:41   #1
Konuk

Varsayılan boşanmadan nafaka nasıl alabiliriz

merhabalar, benim size sorum babamla ilgili olacak benim annem ve babam 32yıllık evliler ama ilkgünlerden beri babam anneme fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor psikolojik şiddeti yaklaşık 9-10 senedir biz çocuklarınada uyguluyor eve sebzeden başka hiçbirşey getirmiyor ve ihtiyaçlarımızı gidermiyor, başkalarının lafıyla hergün küfür hergün kavga oluyor annemi defalarca aldattı ve bu aldatmalarını biz yanlarında olmadığımızda anneme açık açık anlatıyor ve aldatırken cinsel yolla bazı hastalıklara yakalandı bundan annemi sorumlu tutarak şiddeti arttırdı annemi hastalandığında doktora götürmüyor masraflarını karşılamıyor dayılarım doktora götürüp masraflarını karşılıyor annem boşanalım dediğinde ben seni boşarsam sen rahatedersin deyip karşıçıkıyor vede boşanma davasını sen aç ben açarsam sana nafaka ve tazminat veririm diyor babamın üzerine ikikatlı bir ev ve dedemin üzerine yıllar önce yaptıkları bir evimiz var şahitleride var. bizde anneme ozaman sende boşamadan nafaka davası aç hiç değilse tedavi ve özel ihtiyaçların için bir miktar paran olur diyoruz ben 23 yaşında aöf de okuyorum kardeşim buyıl üniversiteyi kazandı bir diğer kardeşimde ilkokula gidiyor şimdi annem boşanmadan nafaka bağlatabilirmi biz çocuklara altsoy olarak nafaka davası açabilirmiyiz, vede annem boşanma davası açarsa babamdan nafaka ve tazminat alabilirmi?