Mesajı Okuyun
Old 31-10-2015, 11:35   #1
abuj

Varsayılan Trafik Kazası Nedeniyle Açılan Tazminat Davası

Sayın meslektaşlarım cevap dilekçesi vermeme 2 günüm kaldı ancak dilekçemi tamamlayamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Müvekkil geçirdiği kaza neticesinde tarafımızca sigorta şirketine ve kazayı yapan şoför ile araç sahibine maddi ve manevi tazminat davası açılmıştır. Müvekkilin kazada aldığı darbeler neticesinde gözünde ve kafatasında hasar oluşmuştur. Müvekkilin tek gözü kapalı olduğunda diğerinde titreme meydana gelmektedir. Ayrıca kafatasında göçüklü kırık oluşmuştur ve bu göçük nedeniyle müvekkil çoğu zaman baş ağrısı yaşamaktadır. Ameliyat ile söz konnusu göçük kapatılmıştır. Ancak ufakta olsa ameliyat izi kalmıştır. Dava dilekçemde tüm bu hususları ayrıntılı olarak açıkladım. Ancak sonuç ve istem kısmında "müvekkilimizin gelecekte yaşayacağı ekonomik kaybın, güç ve efor kaybının ve gelecekte maddi olarak uğrayabileceği maddi zararların tam ve kesin olarak belirlenebilmesinin mümkün olduğu anda arttırılmak üzere ŞİMDİLİK ......-TL maddi tazminat ve.." olarak beyanım bulunmaktadır. Yani davayı belirsiz alacak davası olarak açtım. Ancak;

1-)Davalı sigorta şirketinin vermiş olduğu cevapta; "Dava dilekçesinin sonuç kısmı incelendiğinde davacı tarafın sadece 10.000-TL devamlı kalıcı maluliyet talebinde bulunduğu aşikarken sonrasında verdiği cevap dilekçelerinde bu taleplerini arttırmaya çalışmasına muvafakatimiz bulunmamaktadır." demektedir. Davalı yanın bahsettiği bu husus sizce geçerli midir? Güç ve efor kaybı ve geleceğe dönük maddi zararları talep etmem, tüm yaşanan zararların tazmini için yetersiz bir beyan mıdır yani davayı hatalı mı açtım?