Mesajı Okuyun
Old 19-04-2016, 22:29   #110
net profil

Karar Staj dönemini degerlendirememek

Arkadaslar selamlar.. Bendeniz avukatlik stajimin 7. ayindayim. Sizlerin buyuklerimin abilerimin ablalarimin yardimina ihtiyacim var. Okul bittikten sonra bir buroda staja basladim patronun korkunc denebilecek tavirlari hakaretvari konusmalari vardi sadece iki hafta dayanip ayrildim. Daha sonrasinda girdigim buroda uc ay boyunca sadece icraya gidip dosya kapattim bunun disinda buroda dosyalari inceledim stajyere ihtiyaclari olmadigindan benimle kimse ilgilenmedi bende o surecte tabiki bos durmadim fakat surekli dosya incelemekte bir yere kadardi. Hergun duzenli olarak kendilerinden is talep etmeme ragmen kargo elemani olarak kullanildim. Bu isyerinden de farkli olaylarda yasadiktan sonra ayrildim calisirken cok incitici tavirlara muhattap oldum iftira bile atildi velhasili kelam suandan sonra bir avukatin yaninda staj yapmak kesinlikle istemiyorum. Bir kisinin yaninda kole olmaktansa kendi isimi kurmak istiyorum. Gercekten hayattan sogumak yerine bir kurus almadan sadece birseyler ogrenecegim bir buroyu tercih ederdim eger diledigim saatte girip cikacaksam emir almayip hesap vermeyeceksem bunu yeglerdim, ayni zamanda onlara da birseyler katmak isterdim. Ama suanda bir buroya girmeyi hayal bile etmek bana sıkıntı veriyor. Kafamdaki fikre gelirsek stajim bitince home ofis acarak adli yardim ve cmk dan dava alarak bu ise baslamak istiyorum hic bir tecrubem de yok herseyi kitaplardan buyuklerimden internet ortamindan sizlerden arastirarak ogrenmeyi planliyorum. Sizin dusunceniz nedir? Suanda uyaptan dava acmayi dahi bilmemekteyim ama bir buroya girmeyi kesinlikle istemiyorum. Maddiyat acisindan bakarsak araba alacaktim almayip o parayla home ofis hayalimi gerceklestirmek dusuncesindeyim. Fikirleriniz nelerdir gercekten kafam cok karisik. basinizi sisirdigim icin ozur dilerim simdiden tesekkurler....