Mesajı Okuyun
Old 31-03-2006, 21:32   #6
MİMAR

Saygıdeğer hukukçu dostlar.

Konu başlığında sizinle paylaştığım probleme değinmek ve tekrardan bilgilerinize başvurmak istiyorum.

Üstte belirttiğim konu ile alakalı olan 35'e tebligat tamamlandı ve boşanma dosyam kapandı.Fakat eski soyadıma dönebilmek için yine 15-20 günlük bir süre beklemem gerektiği söylendi.Ben yeniden evleneceğim için bu konuda fazlasıyla hassas davranıyorum.

Bana başta söylenen 35'tebligat olayı tamamlandığı gibi otomatik olarak konunun nüfüsa bildirip kızlık soyadıma kavuşabileceğimdi.

Fakat dosya kapandıktan sonra ise yine 15-20 günlük bir süre beklemem gerektiği söylendi.Başta hemen kütüğe otomatik olarak söylenen soyismim için, sonradan 15-20 günlük bir süre daha beklemem gerektiği söylendi.

Fakat neden 15-20 günlük bir süre daha beklemem gerektiği konusunda sorum ise geçiştirildi.

Şüphe ettiğim konu , benden gayri resmi bir para beklendiğidir.Çünkü konuya olan hassasiyetimin farkında olan mahkeme personeli,önce bana tebligatın tamamlanmasıyla birlikte hemen eski kızlık soyismimin kütüğe işleneceğini söyleyip,tebligat tamamlandıktan sonra ise tekrardan belirli bir süre beklemem gerektiği konusunda verdiği çelişkili cevaplar beni böyle bir şüpheye düşürdü.

Konunun aslını siz saygıdeğer hukukçu dostlarımdan öğrenmek isterim.

SEÇGÜL