Mesajı Okuyun
Old 08-07-2008, 13:23   #4
Pınar

aynı olay benim de başıma geldi, hatta fuzulu şagil nedeniyle tahliye ve ecrimisil talepli davam bugün lehime sonuçlandı....en başta ben de kaymakamlığa başvurdum ve ilgili kanunun sadece zilliyetliğin korunmasına ilşkin olup malikleri içermediği gerekçesiyle red cevabı geldi. ben bunun üzerine gitmedim ve şimdi çok pişmanım.

çünkü, ordan red yanıtı gelince doğrudan ecrimisil ve tahliye davası açtım...dava devam ederken tası tarağı toplayıp taşındılar ve izlerine ulaşamıyoruz, bugün dava lehimize sonuçlandı ama ilamı icraya koyduğumuzda muhattabı bulmak çok zor olacak, eğer zamanında bir tespit yaptırsaydım sanırım daha avantajlı olacaktım.

Bazı meslektaşlarım , kaymakamlığın olumsuz cevabına itiraz etmemi çünkü istanbul ve ankara gibi şehirlerde zilliyet veya malik ayrımı yapılmadığını dolayısla kısa bir zamanda kaymakamlık vasıtasıyla olayın çözüldüğü konusunda beni uyarmışlardı ama dinlemedim.

yönetici ve diğer komşuların da tanıklığı ile , ve emsal kira kontratları ile davayı kazandık şimdi sıra tahsilatta.size de önce KAymaklık yolunu kullanmanızı tavsiye ederim eğer olmazsa benim gibi, fuzuli işgal nedeniyle tahliye ve ecrimisil talepli dava açabilirsiniz.

ama ben bir hata daha yapıp, ecrimisil bedeli üzerinden sulh hukuk ta açmıştım, meğer gayrımenkul değri belirtip bu değer üzerinden asliye hukuk ta açılacakmış,biraz zaman kaybetmiş oldum.Bir de ecrimisil talebinde, dava tarihine kadar olan değer talep edilebiliyor sadece, yani dava tarihi ile tahliye tarihine kadar olanlar için sonradan ayrı bir dava açmak gerekiyor.