Mesajı Okuyun
Old 22-08-2008, 08:43   #3
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan caner87
Normal, bildiğimiz ingilizceyi ise eğitim-öğretim sistemi gereği yıllarca öğrenmeye çalıştım, kursa bile gittim.

Sayın Caner87,
maalesef okullarda öğrenilen ingilizce sadece zamanlardan ibaret(anadolu liseleri vs. gibi okullar hariç).Ve birçok insan kursa gittiğinde epey zorlanıyor.

İzmirde bir kurs var ona gittim(Bornova'da adını vermiyorum) birçok kişide tavsiye etti .Ve girdiğim ilk derste (o kadar basit bir kitap ki)sana bildiğini hissettirmeye çalışıyorlar ama bunu da bir sonraki seviyeye atlamanı sağlamak için yapıyorlar o seviyeyi atladınız mı oranın sahibi derse giriyor (zaten 4'er kişilik sınıflar).sonra sizi bire bir derse zorluyorlar resmen.Hayır dediğiniz de ama bu işi sizden daha iyi biliyoruz mutlaka özel birebir bizden ders almalısınız diyorlar(beni bunaltmışlardı sürekli aramalar etmeler ).Sonra ordaki kurs hocamla konuştum ben biliyormuşum diye söyledim.Hocam bana birde ben sana bir kitap vereyim bak sonra görüşelim dedi ve hakikaten aslında hiç birşey bilmiyormuşum Bana kitabı veren hocadan 3 ay ders aldım ve ilerledi ingilizcem inşallah şu yoğun dönemi atlatırsam sonra devam edeceğim.O kursa verdiğim ücretten daha makuldu hocama verdiğim.

ben ingilizce öğrenmenin ders çalışmaak için zaman ayırma, kursa giderek halledilebileceğini düşünüyorum.Yeteneği de göz ardı etmemek lazım.Tabi bide mektup arkadaşı bulurak gayet güzelde pratik yapılabilir