Mesajı Okuyun
Old 28-02-2008, 17:23   #12
av.taydin

Geçen sene Eyüp Adliyesinde aile mahkemesinde hangisi olduğunu hatırlamıyorum bir dosyayla ilgili hakime hanımla bir konuda görüşmem gerekiyordu. ancak hakim odasında duruşma yapılmaktaydı. yaz günü sıcak bir taraftan da rahatsızım ve ayakta duramıyorum. bari girip içeride oturayım bekleyeyim duruşmaların bitmesini dedim. girdim oturuyorum. mübaşir hangi dosyayı bekliyorsunuz işareti! (her konuda bir işaretleri vardır ya) yaptı. yok dedim duruşmam bu gün burda. biraz durdu kafasıyla dışarı işareti! yaptı. anlamadım. bi daha yaptı anlamamazlıktan geldim. sonra yanıma geldi dışarı dedi. tam ağzımı açıcam hakime hanım ters ters baktı. rahatsız olduğumdan dolayı mübaşirin gözünün içine bir bakış fırlatarak doğru baro odasına gittim. derhal mail yoluyla avukat hakları merkezine mübaşir tarafından duruşmadan çıkarıldığımı bildirdim. aradan bir hafta geçti barodan arandım. olayı tekrar anlattım. bana verdikleri cevap mübaşirin yaptığından daha gurur kırıcıydı barodan arayan yetkili arkadaşımız olayın oluşunu anlattığımda bana "zorla çıkarılmamışsınız " dedi.
uzun zaman düşündüm zorla çıkarılmış olmak için kolumdan tutup tartaklayarak dışarı atılmam mı gerekiyordu diye.....