Mesajı Okuyun
Old 10-03-2009, 23:22   #20
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan HUKUKDOKTORU
Sayın Aladağ, "garabet", gariplik, farklı görme, tuhaf karşılama anlamlarında kullanılan bir kelimedir. Sizin gibi her tartışmaya aktif olarak katkıda bulunan bir tartışmacı için, tartışmadan çekilme sebebi sayılacak ölçüde alınganlık kaynağı görülmesini anlayamadım. Sonra tartışmada karşı görüşü yadırgamaktan daha normal ne olabilir?

Yokluğunuzun beni kendi halime yapayalnız bırakacağını nerden çıkardınız? "Biz" derken diğer arkadaşlarımızın vekaletine de sahip misiniz? İsterseniz deneme amaçlı bir çekilin, bakayım ne kadar yalnız kalıyorum.

Sayın HUKUKDOKTORU, keşke eliniz değmişken Türkçe sözlükte sadece "garabet"e değil, "biz"in tüm anlamlarına da baksaydınız.

Borçlar Hukuku "uzmanı" değilim ama bir tartışmaya katılmak/katılmamak için vekalet verilmeyeceğini tahmin (!) edebiliyorum. Ayrıca meslektaşlarım, kendi kararlarını kendileri verebilecek olgunluktadırlar.

Amacınızın konuyu tartışmaktan öte olduğunu düşünüyorum. Zira sorularımıza (yine "biz" kullandım, farkına vardıysanız ve yine çoğul değil, aynı "siz" gibi) yanıt vermiyorsunuz, sorular soruyor, yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Verdiğiniz "o zaman şu da şöyle yapsın" biçimindeki örnekler, demagojik nitelikte.

Sordunuz: "Bir adli tıp uzmanının "ceza sorumluluğu" anlatmasını nasıl karşılarsınız?"

Yanıtladık.

Yanıtları beğenmediniz ve "yadırgadınız", "garabet" dediniz, "çok şey öğreniyorum" diyerek dalga geçtiniz. Sıkılıp bıraktık, "alınganlık" dediniz, hatta "İsterseniz deneme amaçlı bir çekilin, bakayım ne kadar yalnız kalıyorum." restini çektiniz.

Ben kimsenin düşüncesine ve düşüncesini açıklama özgürlüğüne ipotek koyma "cüretini" kendimde bulmam. Ama ben sıkıldım bu tartış(ama)madan, üslubunuzdan.

Buyrun, siz devam ediniz.