Mesajı Okuyun
Old 01-01-2007, 03:10   #1
ömer adaleti

Varsayılan Gökçen'e mektuplar

Sevgili kızım Gökçen

Bugün 188 gün oldu… senden ayrılalı , bugün hem bayram hem de yeni yıl,bir yıl önce yeni yıla ne umutlarla girmiştik,ne hayaller kurmuştuk,ne güzel eğlenmiştik,hatırlıyorsun eminim;ablanla,sana yılbaşı hediyesi almıştık ama koyamamıştık ağacın altına,ne annen nede ben.Çünkü senin gözün merakla ağacın altındaydı,hediyelerinizi her yıl siz görmeden , Noel baba nasıl getirip koyuyor diye merak ediyordun,ablanla seni,babaanneye bakın gelin diye gönderdik ve siz oraya yönelir yönelmez,annenle birlikte hediyeleri acele ağacın altına koymağa çalıştık ama o esnada ağacı salladık ve ağaçtaki zillerin sesini duydun,Noel baba geldi diye aceleyle geri döndün… ama hediyeleriniz oradaydı, Noel baba yoktu.
Yeni yılın arkasından kurban bayramı geliyordu ve her bayramda olduğu gibi bu bayramda namaza gitmek istemiştin ama uyandırmağa kıyamamıştım seni kızım.
Bu bayram geldi meleğim ,sensiz ilk kurban bayramı , seni ziyarete gittik… ama diğer büyüklerimizi ziyaret ederken ,ağlamamak için zor tuttum kendimi… çünkü her bayram sen giderdin , o minik ellerini açar, dua ederdin büyüklerimize kızım,bu bayram gidemedin… biz sana geldik , aklıma gelebilecek en son ve en kötü şeydi kızım,ben sizin tırnağınıza kıyamazdım. Senin bana dua etmek için gelmen yakışırdı kızım, neden acele ettin ? Bu ani ayrılık sana yakışmadı meleğim . Hani sormuştum sana, ben yaşlanınca bana bakacakmısın ? diye, sende bakacağım baboşum demiştin.
Özledim kızım , seni çok fazla özledim… Senin hakkında konuşmak,anılarını hatırlamak , o günleri yeniden yaşıyormuşum gibi yapıyor beni canım meleğim , olmadı bu Gökçen olmadı , ama biliyorum ki geçen her saniye beni sana biraz daha yaklaştırıyor.
Sınıfına gittim geçenlerde,ilk kez cesaret edebildim meleğim,bütün arkadaşların beni görünce,
- Merhaba Hasan amca hoş geldin dediler , sana yazdıkları hatıraları öğretmenin bana verdi. Canım meleğim , sen neleri paylaşmışsın arkadaşlarınla,okuyunca öğrendim,canım meleğim, eli açık,yardım sever kızım. 2006 ya girerken,anneciğinin çektiği bu fotoğraf, bu yıl hiçbir şey yapmadık kızım,çam ağacınızı kurduk ama ışıklarını yakamadık Gökçen,içimizden gelmedi kızım. Bir vardın,bir yoktun. Neden aniden gittin kızım ? Neden ? SENİ ÇOK SEVİYORUZ GÖKÇEN. 31 aralık 2006
Babacığın
Hasan Fuat Göçer

-