Mesajı Okuyun
Old 06-07-2012, 16:17   #7
Av.Murat GERDAN

palma programının her açılışta güncelleme buldum demesi üzerine güncelleme yapıyormuş gibi yapıp siz hayır demedikçe bunu sonsuza dek sürdürmesini mi, yoksa turktrust seçeneğinden değil de tübitak seçeneğinden uyap portala girebilmeye mi yanayım... uzun uzun bu işlerin ne kadar kalitesiz yapıldığı ve bu savımı doğrulayacak hususlar üzerinde durmak istemiyorum. artık evrak imzalayabiliyorum. sorunu şu şekilde çözdüm: onlarca kez kur sil vs yaptıktan sonra, programların kurulumu, java versiyonunun yönlendirilmesi vs buradaki talimatlara harfiyen uyduğuma emin oldum (3kez tekrar ettim). kurulumla alakalı bi sorun olmadığına artık emindim. karta takılı cipi yerinden oynatıp tekrar taktım. bunu 4, 5 kez denedim. bilgisayarımda ne kadar USB port varsa bunlara e-imzayı bunlara takıp bi daha bi daha imzalamayı demedim. her seferinde şifremin hatalı olduğu mesajını verdi. sabırla tekrar denedim. bi daha imza kütüphanesinden (ki bunu daha evvel defalarca yapmştım) tubitak UEKAEnin seçeneğini gösterdim. bi daha imzalamayı denedim ve OLDU! basit bi iş bu kadar zor olmamalıydı... bu kadar emek verseydim belki e-imzayı sıfırdan kendim üretebilirdim...