Mesajı Okuyun
Old 23-11-2006, 17:53   #5
semih

Önemli ''Önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur.'' Albert Einstein

Eylemin nedenini sizde biliyorsunuz ama bilerek saptırdıgınızıda biliyorsunuz..
Dolayısıyla görüsünüze verilmis bir cevap olarak algılamayın lutfen..
Sadece kayıtsız kalmak istemedim.

Siz geceleri yatagınızda sıcak sıcak uyurken,sokaklarda kimler dolaşıyor biliyormusunz -özellikle istanbulda- ?
Ben söyliyeyim kediler,köpekler(ki onlarda bu sogukta dolaşmaz bir kuytu kosede ısınmaya calısırlar),halk tabiriyle ugursuz,cakal,serseri,suca meğilli insanlar,,malesef evsizler,,ve birde eylemlerine inanmadıgınız POLİSLER..
Hangi polisin ne kadar fazla mesai ucreti aldıgını,mesai ye istegiyle kalıp kalmadıgını,calıstıgı gun işlem yaptıysa istirahatli gundede yaptıgı işlemin hesabını vermediğini lutfen bilen varsa cevaplasın, merak ediyorum..
İş hukukunda gece calısma ucretini,1 hafta gece calısıldıktan sonra verilmesi gereken arayı,eminm benden daha iyi biliyorsunuzdur..Haklısınız Polisler işci statusunde degiller ama fark goremiyorum onlarda etten kemikten insanlar..

Çakalla karşı karşıya kalır canını cebinde tasır,silahı var kullanamaz anca karsıdaki kişi ondan once silahını cekicek ona ates edecek ama ne şanski isabet ettiremeyecek polisde silahını kullanacak.

OLDU !

Hırsızı yakalr ilk mahkemede serbest,neden ? yası kucuk..
Evde suc ustu yakalanan hırsıza işlem yapar adliyeye sevk eder.. serbest.. nedn? ''Hırsızn cevabını veriyorum''Kapı acıktı,seslendim kimse duyamadı,yardım istemeye girmistim..''
Veya baska bir ornek.. Nezaretteki piskopat,kendini duvara vurur,rahat etmesi icin konulan kanepe yardımıyla bir tarafını keser ,sanra polis yaptı..hadi bakalım mahkeme mahkeme polis dolassın..

Yani butun bunları içinde olmayan birisinin dusunmeden bilmesi zor..ama tabi dusunememesi dahada vahim bir durum..
o yuzden saygı deger arkadaslar yorum yaparken lutfen bilinçli yorum yapalım..
Önyargılarımızdan sıyrılalım..
Polisler halkın guvenliği için mucadele eden insanlar,kendi guveenliğini saglayamayan bir polisten bizim guvenliğimizi saglamasını istemek sanırım dogru olmaz..Yetkilerinin,calısma kosullarının evet saygıdeger arkadasımın belirttiği gibi maddi imkanlarınında bir kez daha gozden gecirmekte yarar var..
ne demiş unlu bilim adamı Albert Einstein ''onyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur.''
AMA LUTFEN SAKIN
Alıntı:
O eylemde polisler şehit arkadaşlarının kanı üzerinden ekonomik taleplerini gündeme getirmişti
şeklinde bir yorum yapma gafletinde bulunmayalım..Cunku bu yorum sanılan
Alıntı:
Silahları havada salladıkları eylem " tehdit" içeriyordu.
tehditten ,daha tehlikeli,dikkat edelim LUTFEN!
Saygılarımla..