Mesajı Okuyun
Old 15-07-2017, 11:10   #3
üye25928

Merhabalar,

Mübaşirlikten hakimliğe geçen arkadaşlarım bile var. Kaldı ki siz zabıt katibi olarak daha şanslısınız.

İnanırsanız başaracağınızı düşünüyorum.

Türkiye'deki hukuk fakültelerindeki eğitim oldukça kötü, o sebeple insanların sırf hukuk fakültesi mezunu olarak kendilerini çok büyük bir şey yapmış gibi lanse etmelerine aldanmayınız.

Günlük 2-3 saatlik bir çalışma ile birlikte birçok hukuk fakültesinden rahatlıkla mezun olursunuz. Günümüzdeki birçok hukuk fakültesi öğrencisi, sadece sınav dönemlerinde 2-3 hafta ders çalışarak sınavlarını iyi kötü bir puanla geçebiliyorlar. Varın eğitim kalitesini siz düşünün.

Bundan 6 yıl önce vakıf üniversiteleri, devlet üniversitelerine göre oldukça kötü durumdaydı anca şu aşamada birçok vakıf üniversitesinin ortalama devlet üniversiteleriyle yarışabilecek çapta olduğunu ifade edebilirim.

Son olarak ekleyeyim, Adalet bakanlığında güvenlik görevlisi olup vakıf üniversitesi üzerinden mezun olan 2 tane tanıdığım vardı biri arkadaşım diğeri öğrencim.

arkadaşım olan 10 defa mülakattan elendi ama sonunda hakim oldu şu an bir ilçede başarıyla görevini yapıyor, diğeri ise ilk girişinde kazandı. Genellikle bakanlık personelinin hakim savcı olmasına olumlu bakılır. Motivasyonunuzu kaybetmemeniz ümidiyle.