Mesajı Okuyun
Old 03-07-2006, 12:51   #15
Admin

Üstadım,

Alıntı:
Yazan VARTO'LU
Bu anlamda da, gruplar içerisinde yer alacak site üyelerinin en azından gurup üyeliği onaylanmış üyeler tarafından ulaşılabilecek bir alanda, üyelik bilgilerinde, hukukçu kişiliğini tanımaya yeterli açık bilgilerin yer almasının yararlı olacağı düşüncesindeyim.
Ayrıca, çalışma gruplarında tartışılacak hukuki olayların "somut kişi özellerinden arındılırılarak" ortama taşınması, meslek ahlakı ve avukatlık meslek kurallarına uygun bir tarzda yürütülmesi yönünde kimi kuralların belirlenmesinin de yararlı olacağı kanısındayım.
Başarının hukukumuza da başarı getireceği yürekten inncımla.
Şu aşamada gruplarımıza teker teker koordinatör atıyoruz. Koordinatör atanan gruplarda gruba katılım koordinatör ile iletişime geçerek (ve onun onayından sonra olacağından) grup koordinatörünün üyenin konumunu değerlendirmesi mümkün olacaktır diye düşünüyorum. Gerçek kimlik bilgisini profilinde paylaşmayan üyelerimiz de mutlaka ki, bir gruba katılmak istediklerinde kimlik bilgilerini en azından grupla (ve koordinatör ile) paylaşacaklardır, aksi taktirde grupta birlikte çalışma yapmak mümkün olmaz. Bu konuda yetki Grup Koordinatöründe olacaktır.

Keza -henüz kesinleşmemekle birlikte- grup alanının denetimini de yine grubun kendisine bırakmayı düşünüyoruz. Muhtemelen genel bir HÇG ilkeleri oluşturup, bu ilkeler ışığında her grubu kendi içinde serbest bırakarak, kendi forumlarını, iletişimlerini, konularını, çalışma programlarını kendilerinin belirlemesini sağlayacağız. Bu açıdan her grup kendi alanında ne tip mesaj ya da konulara izin vereceğini ya da alan yazışmaları ile ilgili ne tür kurallar getireceğini kendisi belirleyebilecektir. Ben şahsen sitenin genel ilkeleri ile çelişmediği sürece grupların mümkün olduğu kadar özerk olmalarının faydalı olacağını düşünüyorum.

Ancak tabii tüm bu planlar tasarım halinde, o nedenle sizler de somut önerilerde bulunursanız memnun oluruz.