Mesajı Okuyun
Old 01-12-2006, 14:41   #79
aequitas

Sayın NoXYgEnE'e katılıyorum... Yeni mezun öğrenciler, ister vakıf üniversitesi, ister devlet üniversitesi görsün, gerçekten kaliteli eğitim almış ve zaten baroların yaptığı mülakatla da kanımca yeterli derecede sınanmış olacak arakadaşlardır. ben de bir stajyer avukatım ve çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, sınav değil de asıl sınav sonrası prosedür ve eklenecek masraflar rahatsızlık kaynağıydı... ben de bu kaldırılma kararından faydalanan bir stajyerim ve iyi ki kaldırılmış bu sınav diyorum, tüm dünyada en saygın mesleklerin başındaki hukuk fakültesinde eğitim almanın, bu fakülteyi kazanmanın bir ödülü de olması gerektiğini düşünüyorum, sanılmasın ki avukatlık mesleği gözümde bi teselli aracı; aksine ben gözlemlediğim kadarıyla avuklatlık mesleğinin hakimlik mesleğinden çok daha zevkli ve sürekli kendini yenileyen bir meslek olduğunu rahatça söyleyebilirim...
bu karardan faydalanacak her meslektaş adayına tebriklerimi ve çbu kara için çok çaba harcamış olan ABem stajyeri arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum...
mutlu günler