Mesajı Okuyun
Old 04-03-2010, 14:07   #5
Avukat_A.K.

Benzer nitelikte ve aynı konuda olması sebebiyle yeni bir sayfa açmayarak devam etmek istiyorum. Bugün girmiş bir duruşmada, karşı taraf davayı takip etmiyor, vekili de yok. Ben delil listesini ve tanık isim, adreslerini süresinde sundum, bugün de tanıklarımızı hazır edip dinlettim. Ama son olarak davacı vekilinden diyecekleri sorulunca, karşı taraf delillerini süresinde sunmamıştır, kesin mehil verilsin dedim. Hakim de ara kararla, karşı tarafa tebligat gönderilmesine, duruşma gününün de belirtilmesine, benim cevaba cevap dilekçemin de eklenmesine, tebliğden itibaren 15 günlük kesin mehil verilmesine, masrafın da davacı tarafça karşılanmasına karar verdi. Şimdi bu durumda duruşmaya gelmeyen bir kimseye yeniden duruşma gününün tebliği mantıksız değil midir? Bu beyanımla sanki aleyhe bir durum yarattım. O kimse duruşmaya belki de hiç girmeyecekken, dilekçe gidince büyük bir ihtimalle (hatta kesin) 2 tanık da o getirecektir. Şimdi bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Masraf yatırmasam ve karşı tarafa da tebliğe çıkartmasam, (o kişi zaten duruşmalara katılmıyor ama kendisine tebligat gidince cevap gönderiyor sadece) ne olur? Ya da yapılabilecek birşey var mı bu aşamada? Dava gayet olumlu giderken, karşı taraf da bizim aleyhimize tanık getirirse, belki de kazanılacak bir dava farklı bir sonuca gidecek. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Saygılar...