Mesajı Okuyun
Old 13-02-2015, 13:44   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan SevgiSt
Eşim tarafından boşanma davası açıldı bugün elime tebligat ulaştı ve ayrılmak istemesinin en büyük sebebi aileler dış etkenlerdir fakat ben bugün elime ulaşan tebligatta eşimin yazdığı dilekçede evlilik yılını cocuğumuzun doğum tarihinin yanlış yazdığını farkettim ve şimdi bende itiraz dilekçesi yazmak istiyorum eşimin daha evlilik yılını ve cocuğun doğum yılını yanlış yazması üzerine çünkü daha 3 yıl olmadı evleneli bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba
Boşanma dilekçesinin elinize bugün geçtiğini belirtiyorsunuz. 2 haftalık süre içerisinde cevap vermeniz gerekmektedir.
Aile hukukunda: kusuru az olan tarafın kusuru çok olan tarafa karşı boşanma davası açma hakkı vardır. Davaya cevap dilekçenizde bu husus üzerinde durmanızı tavsiye ederiz. Eşinizin evlilik tarihini veya çocuğun doğum tarihini yanlış yazması dava sonucunu değiştirmez, maddi hata olmuştur. Zaten Mahkeme uyap üzerinden nüfus kaydı indirmektedir. Boşanma davanızda bir avukattan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Maddi durumunuz buna elvermiyorsa bulunduğunuz ilin baro adli yardım servisine avukat için başvurabilirsiniz.