Mesajı Okuyun
Old 19-06-2002, 14:33   #3
mayıs

yanıtınız için teşekkür ederim.
tüm borcumuzu ödemedik . ödediğimiz kısmı da dosyaya makbuz karşılığı yaptık. ayrıca "istirdat vb dava haklarımız saklı kalmak koşulu ile diye not düşürdük". umarım bu kez yanlış bir şey yapmamışızdır.

emlak komisyoncusunda imzaladığımız sözleşmeye gelince. Eşimin komisyoncuda imzaladığı tellallık sözleşmesinde gösterilen daire olarak da diğer daire (satın almadığımız) adresi bulunuyor. Aslında biz bu olaylar olduğunda sözleşmede ne yazdığını hatırlamadık. Karşı tarafın avukatı bize sözleşmeyi göstermeyi kabul etti ancak fotokopi almamıza izin vermedi. Bürosunda gördüğüm, sözleşmede 2 daire adresi yazılı olduğu ve bunlardan bir tanesinin bizim yan apartmandaki bir dairenin adresi olduğuydu.yani bizim adresimiz yoktu. ancak bir endişem var sözleşme bir bilgisayar çıktısı ve uygun yöntemlerle bir adres daha eklenebilir mi diye düşünüyorum. böyle bir yola başvurabileceklerini bile düşünüyorum.

bu aşamaya kadar olanlarda bizim avukatımız "usülsüz tebligata ve borca" itrazımız olduğunu belirtmişti. peki borca itirazımız neden dikkate alınmadı? avukatımızın atladığı bir husus mu var?

sizce bu şartlarda davayı kazanma şansımız olabilir mi? yoksa aslında herşey haciz baskısı altında imzaladığımız "borcu kabul ediyorum" ifadesi ile bitti mi?

ilginiz için teşekkürler