Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 23:09   #19
Cest la vie

Varsayılan Dersimiz Cografya

Buraya gelmeden once Amerikalilarin cografya bigilerinin iyi olmadigini cok duymustum, ama simdi anlatacaklarimi gercekten hic beklemiyordum.

Daha once 'tamam, Turkiye'densin anladim da, Turkiye'nin yerini tam olarak cikartamiyorum: Afrika'da da guney tarafinda miydi, kuzey tarafinda miydi?' gibi sorularla karsilastim ama bugun yasadigim gercekten tarihe dusmeli!

Yine servis soforuyle sohbet ediyoruz okula gelirken. Haftaya on gunluk bahar tatiline giriyoruz ve bu aralar burda herkesin gundem konusu ve paso geyigi bu tatil icin yapilan planlar.

Bizimki derslerden konuyu actiktan sonra, 'neyse bahar tatili geliyor, dinlenirsin, planin var mi?' diye klasik soruyu sordu. Ben de 'evet, Philidelphia(PA)'ya gidiyorum' dedim. 'Ooo, harika, orda mi dinleneceksin, nerde kalacaksin' tarzi konusmayi devam ettirdi. 'Turkiye'den arkadaslarim var orda, onlarin yanina gidiyorum, dinlenebilecegimi sanmiyorum, gezmeyi planliyoruz' dedim. "Ay, ne kadar guzel, Turkiye'den arkadaslarinla PA'yi gezeceksin tum tatil boyunca, ha!' Evet, dedim, New York'a da gitmeyi dusunuyoruz, cok yakinmis.
(Simdi sIkI durun)

-Aaaa, oyle miiii!
-Evet, en fazla bir bucuk saat falan suruyormus arasi.
-Aaaaaaa, ben bunu bilmiyordum. Cok ilgiiinnncc. Demek TURKIYE ILE NEW YORK ARASI BIR BUCUK SAAT UZAKLIKTAYMIS HAA!
- Hayiir, PA ile arasi 1 bucuk saat uzaklikta.
-Hiii, PA ile TURKIYE bir bucuk saat uzaklikta, aaaa, ilgiiinc...
- Olur mu, Turkiye baska kitada! NY ile PA arasi bir bucuk saat!!!

Hicbir abarti yoktur. Bu olay, 6 Mart 2007 gunu saat 11.00 civarlarinda 'gercekten' yasanmistir. Ve sozu gecen sahis da saka falan yapmamistir, konusma gayet ciddi bir sekilde gerceklesmistir.