Mesajı Okuyun
Old 25-09-2006, 17:48   #12
Cest la vie

Alıntı:
Yazan av.yıldıray
Sayın Ahu,
yukarıda bahsettiğiniz bir şey beni şaşırttı. Siz acaba hukukta ingilizce eğitimden yana mısınız?
Ayrıca sayın onur k, ciddi olduğunuza inanmak zor.

Sayin Yildiray,
Tabii ki oyle bir dusuncem yok ama mesleki ingilizcenin ogrenilmesi acisindan yilda 1 "secmeli" (temel hukuk degil) dersinin ingilizce okutulmasindan yanayim. Yoksa gercekten mesleki ingilizce cok cok farkli birsey. Sunu soyleyeyim su an ingilizce konusulan bir ulkede yuksek lisans yapiyorum ve buraya gelmenin ilk kosulu iyi bir ingilizce seviyesiydi.(ki hukuk icin normal istenen ingilizcenin cok ustunde bir ingilizce istiyorlar) Neyse, TOEFL'a girdim, gerekli puani aldim, hatta Ingilizce mulakata dahi girdim ve kendime guvenmeye basladim. Ancak burda dersler basladiktan sonra anladim ki "benim ingilizcem cok yetersizmis!!" Ingilizce davalari okumak, koskoca kitaplar, derslerde konusulan dil tamamen bambaska birseymis. Ozellikle ilk haftalar caresizlikten oturup agladigimi bilirim! Su an alistim ama hala zorluk yasamiyorum diyemem. Bu nedenle eger hukuk hayatim boyunca bir kac dersi ingilizce almis olsam bu kadar zorluk cekmezdim diye dusunuyorum.
Yoksa tabii ki, tamamen ingilizce egitimden yana degilim, oyle bir sey olsa ilk karsi cikacaklar arasinda da yer alirim
Saygilarimla