Mesajı Okuyun
Old 21-05-2008, 12:44   #1
Av.Turgut Kaan Kayacan

Önemli Vekaletten istifa

Değerli Meslektaşlarım,

Sorduğum soruya ilişkin forum içinde bir arama yaptım ancak soruma tam cevap veren bir yanıt bulamadım. Çok uzatmadan meramımı paylaşmak istiyorum. Bana bir genel dava vekaletnamesi çıkarıldı, ancak ben müvekkili görmedim, onunla konuşmadım, nerede olduğunu sorunca da yurtdışında cevabını alıyorum. ( Haklı olarak bana kabahat bulabilirsiniz böyle iş yapılır mı diye ancak taktir edersiniz ki arada tanıdık olunca insan şüphelenme ihityacı hissetmiyor. )

Ancak ben vekaleti hiçbir dosyaya ibraz etmedim, ne bir icra dosyasına ne de bir hukuk-ceza dosyasına vekaleti koymadım, herhangi bir duruşmaya girmedim. Yani vekalet geldiği gibi duruyor, bu vekate istinaden hiçbir işlem yapılmadı. Ancak ben bazı sebeplerden dolayı bu müvekkili temsil etmek istemiyorum, ancak herhangi bir sorumluluk altına girmek istemediğim gibi, vekaletin benim rıza dışında kullanılmasını da istemiyorum.

Bu durumda ne yapabilirim ? Noterden göndereceğim istifa dilekçesi yeterli olacak mıdır ? Belki vekalette müvekkile ait gözüken adres bile sahte olabilir.

Bu durumda siz olsanız ne yapardınız ?
Şimdiden teşekkür ederim.