Mesajı Okuyun
Old 26-08-2007, 13:53   #2
Seyda

Sayın müge_;

Henüz mülakat tarihleri geçmediğine göre cevaplayabileceğimi düşündüm. Hangi alana başvurduğunuzu yazmamışsınız ancak ben Kamu Hukuku ile ilgili bildiklerimi ve Özel Hukuk ile ilgili duyduklarımı anlatayım

Kamu Hukuku'nda geçen yıl jüride İ.Kaboğlu, O.Doğru ve jüri başkanı olan N.Centel vardı.Soruları Kaboğlu sordu genel olarak mülakata giren 176 kişiye. Özellikle Ceza Hukuku alanındaki son değişiklikler o zaman çok tartışıldığı için sorular genelde ordan geldi.Terörle Mücadele Kanunu değişiklikleri birçok kişiye soruldu. Bu sene ise sanırım A.yasa değişiklikleri gözde konu olacak.Tavsiyem son değişiklikleri takip etmeniz. Bunun yanında çoğu adaya ''Anayasa-İHAS-Ceza Kanunları'nın ortak özelliği, kesiştikleri nokta nedir?'' diye bir soru soruldu.Karma sorulara o an cevap verebilmek ve hızlı değerlendirebilmek çok önemseniyor.

Özel Hukuk alanında jüride yanlış hatırlamıyorsam G.Antalya, S.Helvacı, N.Ekşi ve M.K.Omağ vardı. Omağ'ın sorusu çok klasik : Kıymetli Evrakta Mücerretlik İlkesi
Zor olan sorular genelde G.Antalya'dan gelmiş. Oldukça ayrıntılı sorular soruyormuş anlatılana göre. N.Ekşi Türkiye'de taşınmaz mal edinimiyle ilgili sorular sormuş.Geçen yıl mülakat konularına Deniz Ticaret Hukuku da dahildi ( bu sene Kara Ticareti var). Özellikle Cif, Fog gibi terimler mülakata giren arkadaşlarımı çok zorlamıştı.

2006'dan hatırladıklarım bunlar.. Ben LES puanım yüksek olmadığı için elendim. Umarım bu sene şans yanınızda olur.Başarılar diliyorum..