Mesajı Okuyun
Old 20-12-2011, 23:21   #3
condictio_certi

Alıntı:
Yazan Av. İbrahim YİĞİT
Malumunuz üzere, iş kazasına dayalı maddi ve manevi tazminat talepleri 10 yıllık zamanaşımına tabi olup, tedavi giderleri maddi tazminat başlığı altındadır. Bu nedenle bu yöndeki itirazınız nazara alınmayacaktır.

Diğer taraftan inkar tazminatına mahkum edilmeniz hükümde karar verilmemiş olmasına bağlı değildir. Hükümde bu konuda hiçbir bilgiye yer verilmemiş olsa idi dahi inkar tazminatına hükmedilmesi ihtimal dahilinde olurdu. Tedavi giderlerinin belgeye dayandığı ve hesaplama ile tespit edildiği, karar yerinde değerlendirildiği ve "taleple bağlılık" ilkesi uyarınca 500-TL'nin kabul gördüğü, başka bir deyişle esastan red kararı verilmeyip, yerel mahkemece tespit edildiği, kararın onandığı nazara alındığında kötüniyet tazminatı ile sorumlu olacağınızı düşünüyorum. Saygılarımla.

Cevabiniz icin cok tesekkur ediyorum meslektaşım. Zamanasimi hususundaki fikirlerinize katiliyorum. İnkar tazminati ile ilgili olarak benim bu olaya yakin bir Yargitay karari ornegi varsa ve paylasirsaniz cok sevinirim.
Saygilarimla..