Konu: Başlarken
Mesajı Okuyun
Old 17-09-2006, 13:05   #1
Av. Can DOĞANEL

Önemli Başlarken

Herkese selamlar;
Bir forum tartışmasında Sn. Admin'e böyle bir çalışma grubumuz neden yok? Dememle birlikte kendisinin olumlu cevabı üzerine artık Anayasa Hukuku Çalışma Grubumuz var. Soruyu soran ben olduğum için de koordinatörlüğü de bana kaldı.

Genel olarak çalışma gruplarındaki yapılanma sorunları ve aktivite düşüklüğü henüz aşılamadıysa da zamanla aktif katılımın artarak tüm çalışma gruplarının hedeflenen amaçlara doğru ilerleyeceklerine inanıyorum.

Bu grupta özellikle Anayasa Hukukuna ilişkin yorum, tartışma ve öneriler ile Anayasa'ya aykırılığı tartışmalı olan yasa hükümleri ve bunların iptali için yapılan/yapılacak başvurular ve bunların sonuçlarını izleyeceğimiz ve birbirimizi bu konular hakkında bilgilendirip, destekleyeceğimiz çalışmalar yapacağız.

Ayrıca Anayasa'nın 90. maddesinden hareketle Türkiye'nin taraf olduğu Uluslararası Sözleşmeler ve bu sözleşmeler ile yasalarımız arasındaki uyum da çalışma konularımız arasında.

Üye olmak isteyenler için herhangi bir ön şart aramayı düşünmüyorum. İstekli olan herkesin zamanı elverdiğince katılımcı olmak ve gruba sahip çıkmak şartı ile üyeliği onaylanacaktır.

Benim ilk olarak aklıma gelen ve hedef olarak koyduğum yukarıdaki çalışma alanları dışında üyelerden gelecek önerileri de değerlendirerek elbirliği ile çalışma alanımızın sınırlarını belirleyeceğiz zaman içinde. Katılımlarınızı bekler saygılar sunarım.