Mesajı Okuyun
Old 14-05-2008, 07:38   #1
Konuk

Varsayılan boşanmam gerçekleşmezse,aynı evde kalmak zorundamıyız...

günaydın..sekiz yıldır devam eden problem dolu evliliğimi bitirme kararı aldım eşim önce ayrılmayı kabul edeceğini dava açmayacağını söylüyordu 2 aydırda evden ayrılacağını söyledi fakat bugün hala bunuda yapmadı ve yapmayacağını söylüyor.son konuşmalarımızda da beni sürekli tehdit etti bu işin öyle kolay olmayacağını gerekirse karşısına kim çıkarsa öldüreceğini yada onu öldürmem gerektiğini elinden ne gelirse yapacağını hatta daha önce velayet konusunda anlaştığımız çocuklarımızı bile benden alacağını söyledi.çocuklarımın biri 6 diğeri 3 yaşında ikiside erkek.şu anda yaşadığımız ev benim aileme ait bir ev az bir para karşılığı eşim satın alacaktı ve bir yıl önce buraya taşındık fakat evin satışı olmadı.aramızdaki sorunlar iyice büyüyünce daireyi abim satın aldı banka kredisiyle fakat satış önümüzdeki hafta tamamlanacak.sormak istediklerim eşim boşanmayı kabul etmeyecek mahkemede ve davam reddedilirse ben onunla aynı evde yaşamaya mecbur mu olacağım çünkü ne zaman boşanırsak o zaman giderim bu evden
sen ayrılmak istiyorsun sen git diyor.boşanma olmazsa üç yıl bekleyip tekrar dava açmam gerektiğini sitenizde okudum üç yıl ben evimin dışında nerde kalırım 2 çocuğumla??ayrılık kararının koşulları nedir??çocukları alıp götüreceğini düşünüyorum bu beni çok korkutuyor o kadar çok tehdit ettiki fakat bunu ispatlayacak şahidim yok çünkü bire bir konuşmalarda tehdit ediliyorum..bana yada aileme zarar vermesinden çok korkuyorum.birde üniversite hastanelerinden sosyal ekonomik şiddet raporu alınabiliyormuş bunu mahkememi talep edecek başka bir özel kurumdan bu rapor alınamazmı.haklarım nelerdir benim kendimi çok yalnız ve savunmasız hissediyorum böyle bi ortamda onla birlikte yaşamak çok korkutuyor bazen beni.yardımcı olursanız sevinirim saygılar...