Mesajı Okuyun
Old 27-08-2015, 10:45   #2
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan yakubu38
1. Tahliye Taahhütnamesinin geçerliliği için sözleşmeden sonraki bir tarihte yapılması gerektiğini okumuştum. Müvekkil dükkanı devralmadan önce de kiracı orada olduğuna göre yine de tahliye taahhütnamesinin imzalanma tarihinin sözleşme başlangıç tarihinden önce olması taahhütnameyi etkiler mi ?
Tahliye taahhütnamesi, eğer kiracı tarafından başı darda iken ve başını sokacak yer ararken (müzayaka halinde iken) verildi ise geçersizdir.

Tahliye taahhütnamesi, eğer kiracı tarafından, kiralananda oturuyorken, başı darda değilken ve başını sokacak yere ihtiyacı yokken (müzayaka halinde değilken) verildi ise geçerlidir.

Bu konu benzer pek çok Yargıtay kararıyla istikrar kazanmıştır.

Alıntı:
2. Tahliye Taahhütname tarihi ile sözleşme bitiş tarihinin aynı olmasını bazı meslektaşlarım hukuki olarak sorun olarak görüyor ama ben araştırmamda buna dair herhangi bir bilgi bulamadım. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Tahliye Taahhütname tarihi ile sözleşme bitiş tarihinin aynı olması hukuki olarak sorun doğurmaz. Buna ilişkin bilgi bulamamış olmanız buna ilişkin sorun olmamasındandır.

Kolaylıklar dilerim. Saygılarımla