Mesajı Okuyun
Old 24-08-2015, 13:47   #1
yakubu38

Varsayılan Tahliye Taahhüdü, Taahhüdün Yapılma tarihi, Tahhüt tarihi

iyi günler;
Sitede aradım ama tam istediğim cevabı bulamadım. Benim sorum şu;

Müvekkil bir dükkanı(iş yeri) 2012 yılında satın alıyor. Aldığında dükkanda kiracı var ve kiracının daha 3 yıllık sözleşmesi var. Müvekkil 3 yıl sonra kendisinin dükkana ihtiyacı olacağını söylüyor ve noterden tahliye taahhüdü düzenliyorlar. Kiracının da imzası var. Taahhütnamedeki tahliye tarihi ile sözleşme bitim tarihi aynı gün. Tahliye taahhüdü imzalandıktan 2 ay sonra müvekkil ile kiracı arasında yeni bir sözleşme imzalanıyor. Sözleşme tarihi tahliye taahhütnamesi tarihinden 2 ay sonra ve yine sözleşme bitim tarihi ile tahliye taahhütnamesinde'ki tahliye tarihi aynı gün.
1. Tahliye Taahhütnamesinin geçerliliği için sözleşmeden sonraki bir tarihte yapılması gerektiğini okumuştum. Müvekkil dükkanı devralmadan önce de kiracı orada olduğuna göre yine de tahliye taahhütnamesinin imzalanma tarihinin sözleşme başlangıç tarihinden önce olması taahhütnameyi etkiler mi ?
2. Tahliye Taahhütname tarihi ile sözleşme bitiş tarihinin aynı olmasını bazı meslektaşlarım hukuki olarak sorun olarak görüyor ama ben araştırmamda buna dair herhangi bir bilgi bulamadım. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.