Mesajı Okuyun
Old 19-10-2006, 09:37   #47
Av.Selim Balku

Toplum olarak yargılamaya o kadar düşkünüz ki bir örneğini burada da görüyoruz. Savunmamı yapılyor fikir mi beyan ediliyor belli değil, Hasan Pulur dan, Kışlalıdan makaleler sunuluyor, evet bu makaleleri okumuştuk şimdi Orhan Pamuk rolcü mü oldu, misyoner mi oldu ne oldu yani ? Şimdi bende mi onlarca tanınmış yazarın makalesini ekleyim, bak ben öyle düşündüm aynısını Hasan Pulur da düşünüyor, ne mutlu size şimdi Hasan Beyde, Kışlalıda öyle düşünmüş, tebrik ederim...

Bir taraftan medya olayları saptırıyor ve abartıyor diye düşüneceksiniz, diğer taraftan salt medyadan aldığınız bilgilerle yargı yapacaksınız, bu adam söylediği bir sözden dolayı yargılanmadı mı ? Sonuç ne oldu peki? Orhan Pamuk misyonermiş şuymuş buymuş, ya allahınızı severseniz, kaynağınız nedir? Bir dergide ki bir beyanı...

Ya peki bu adamın ağzından, demeci alan gazetecenin ağzından, veya avukatının ağzından, ne duydunuz ne biliyorsunuz da adamın arkasından bu kadar konuşuyorsunuz. Dedim ya yargılamayı çok seviyoruz.

Önce yazara laf atacaksın, tutmazsa aldığı ödülün prestijine gölge düşürmeye çalışacaksın, o da tutmazsa ne olacak merakla bekliyorum, acaba bu sefer hangi yazarın makalesi gelecek buraya, çok şükür kimsenin yönlendirilmesine ihtiyacım olmayan fikirlerim tazeliğini koruyor, kimsenin makalesine ihtiyacım yok!

Bu tartışmada taraf değilim ve olmayacağım, bu sebeple sonuna varamayacağız bu tartışma arenasında daha fazla boş meydan arayıp, boş konuşmamak için kendimce tartışmaya son veriyorum.Herkese Saygılar...